Blog

Jaglana królową kasz …

Jaglana królową kasz …

Wraca do łask i już cieszy się dumnym tytułem – królowej kasz. Warto się nią zainteresować i wprowadzić na stałe do menu. Z wyglądu, niepozorna. W smaku, ciekawa. Ważne, aby dać jej drugą szansę. Nie każdy smak staję się naszym ulubionym już przy pierwszym kęsie. Piosenka jest przebojem zazwyczaj po n-tym przesłuchaniu. A nasze kubki smakowe są wyuczalne. Warto o tym pamiętać i dać im możliwość, aby polubiły to, co nam sprzyja. A kasza jaglana zdecydowanie jest dla wielu korzystna.
Koronny argument – jest produktem zasadotwórczym. Przecież równowaga kwasowo-zasadowa jest kluczowa dla zdrowia naszego ciała. Większość produktów wykazuje działanie zakwaszające dla ludzkiego organizmu. Włączmy świadomie do diety te, które zrównoważą bilans.
Jest produktem lekkostrawnym, łagodnie obchodzi się z wątrobą. A wątroby nie ma sensu drażnić. Ten swoisty filtr dla całego organizmu będzie wdzięczny za produkty, które go choć trochę odciążą, bo i tak na co dzień ma sporo do zrobienia.
Kasza jaglana nie zawiera glutenu, nie uczula. Polecana jest osobom chorującym na celiakię stosującym dietę bezglutenową, a także cierpiącym na niedokrwistość.
Ma właściwości antywirusowe, zmniejsza stan zapalny błon śluzowych, wysusza nadmiar wydzieliny. Będzie smacznym i skutecznym „domowym lekiem” dla alergików, astmatyków i tych wszystkich, których dopadnie katar.
Jaglana jest cennym źródłem witamin z grupy B, a także żelaza, miedzi i krzemu. Te składniki wpływają na dobrą kondycję skóry, włosów, paznokci i naszych kości.
Znajdziemy w niej również witaminę E i lecytynę tak bardzo korzystne dla naszej koncentracji i dobrej pamięci. Uczniowie, maturzyści, studenci i wszyscy pracujący umysłowo, zadbajmy o jej obecność na naszych talerzach.
A o czym pamiętać, aby smakowała jak najlepiej? Niektórzy wyczuwają lekko gorzki jej smak po ugotowaniu. Proponuję przedtem przelać ją obficie zimną, a później ciepłą wodą. Prosty zabieg, a pozwoli cieszyć się smakiem i dobrodziejstwem królowej.
Na zdrowie!

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress