Blog

Królową listopada 2014 zostaje …

Królową listopada 2014 zostaje …

Wielkimi krokami idzie do nas LISTOPAD …

Ten miesiąc ma chyba najgorszą prasę wśród wszystkich 12.

Zróbmy dla siebie coś dobrego właśnie w listopadzie. Krótki dzień, mgła czy mżawka nie muszą decydować o naszym samopoczuciu. Warto w pełni wykorzystać również listopadowe 30 dni. Założenie, że będzie kiepskim miesiącem, raczej nie doda nam skrzydeł.

Polecam dietę bogatą w warzywa i owoce, naturalne źródło witamin. Królową listopada niech będzie witamina C. Jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wielu procesów życiowych. Zdecydowanie upieram się – dostarczajmy ją z naturalnych produktów. Suplementy być może są w nią bogate, tylko na ile ich zawartość jest dostępna dla ludzkiego organizmu?

Mitem jest, że najwięcej witaminy C jej w cytrynie. Najcenniejsze jej źródła to: czarna porzeczka, natka pietruszki, truskawki, biała kapusta, kapusta pekińska i kwaszona. Wiem, wiem, o większości z nich możemy o tej porze roku pomarzyć. OK, ale mamy marchew, dynię, kiwi, pomarańcze, pomidory, paprykę. One też spokojnie zapewnią nam dobrą kondycję ciała. C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, trudno ją przedawkować. Zazwyczaj borykamy się z jej niedoborem, gdyż podczas obróbki możemy stracić nawet 50%.

Zamiast marudzić i szukać wymówek wykorzystajmy listopad 2014 w trosce o siebie. Nie jest sztuką stosowanie „sezonowych katuszy dla ciała”, krótkich restrykcyjnych diet szablonowych, które nierzadko rozchwieją pracę przewodu pokarmowego. Akcję bikini czy akcję sylwester czas już odczarować. Ciągła zmiana masy ciała, huśtawki wagi nie są dla nikogo korzystne. Miło czuć, że gruby sweter ma zapewnić nam ciepło, a nie stać się schronieniem dla tego, co nam się  nie podoba. Lepsza kondycja ciała to też przecież lepsze samopoczucie i nawet listopad nie będzie nam straszny. Życzę wytrwałości w trosce o siebie, to procentuje ;)

1 Comment

  1. Krzyś

    Niczego sobie :)

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress