Blog

Masaż – akcja antygrawitacja

Masaż – akcja antygrawitacja

Dbasz o zdrową dietę i aktywność fizyczną, a jednak czas i grawitacja rysują swoje ślady również na twoim ciele? Z genami i naturą nikt nie wygra. Nie siedź jednak bezczynnie, porusz mięśnie głębokie, których żaden trening nie jest w stanie aktywować. Zafunduj sobie porządny masaż. Profesjonalnie wykonany czyni cuda.

Wreszcie, po wielu miesiącach zamrożenia niemal wszystkich sfer życia społecznego, bierzemy głębszy oddech. Tyle, że nie zawsze jest on płynny i przyjemny. Życie każdego z nas zostało naznaczone skutkami pandemii. Mięliśmy mniej aktywności na świeżym powietrzu, niedostępne były siłownie, baseny i boiska. Jak powiedział znajomy: „Nie mam tak silnej woli, żeby trenować w domu. Czuję, że zardzewiałem”.

Który dla ciebie?

To nieodosobniony przypadek. Ważne, by wracać do formy, ale z głową, nie na złamanie karku. Czujesz sztywność, spięcie mięśni, nerwoból? A może po prostu widzisz, że grawitacja ciągnie twoją twarz i całe ciało ku ziemi i nie masz ochoty biernie się temu przyglądać? Zrób sobie prezent. Wykup dobry masaż. Klasyczny, leczniczy, wykonany przy użyciu gorących kamieni, relaksacyjny, aromaterapeutyczny, ayurwedyjski. Masaż twarzy, głowy czy całego ciała – jakikolwiek przyjdzie ci do głowy. Sprawdź, poczytaj o ich zaletach. Porozmawiaj z profesjonalistą, wspólnie wybierzecie to, czego twoje ciało potrzebuje.

Rozluźnij się

Rzadko myślimy o sobie, bo wciąż pokutuje przekonanie, że to egoistyczne. Tylko skąd mamy mieć energię do realizowania miliona codziennych obowiązków, jeśli ciągle jesteśmy na debecie energetycznym, w niedoczasie i niezmiennie spóźnieni? Stres kumuluje się w ciele, a ono oddaje go w postaci choroby, czy ograniczonej sprawności ruchowej. Pozwól sobie pomóc. Dolegliwości same nie znikną. Zaniedbane, wrócą się z większą siłą.

Korzyści, nie tylko fizyczne 

Masaż zaowocuje poprawą zdrowia i sprawności. W szerszym kontekście, niż się tego spodziewasz. Stymulując aktywność białych krwinek, wzmocni odporność. Zrelaksowani i wypoczęci jesteśmy mniej podatni na infekcje. Złagodzi stres i pomoże tonować emocje. Poprawi jakość snu.

Masaż niweluje skurcze, uelastycznia tkanki, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia pracę stawów i zwiększa zakres ruchu. Łagodzi bóle pleców i przynosi ulgę w bólach głowy. Ma korzystny wpływ na procesy metaboliczne i działanie układu pokarmowego. Pobudzając krążenie krwi poprawia dotlenienie i odżywienie komórek. Przyspieszając regenerację, stabilizuje poziomu energii. Ma nieoceniony, dobry wpływ na kondycje skóry i hamowanie procesów przedwczesnego starzenia. Przynosi ulgę po intensywnych treningach.

Masaże wciąż są synonimem luksusu

Cena ogranicza szeroką dostępność tej przyjemności. Trzeba wiedzieć, że nie jest to jedyny hamulec. Masaż pobudza układ limfatyczny, dlatego jeśli masz aktywną, albo przebytą w ostatnich pięciu latach, chorobę nowotworową – skonsultuj pomysł wykonania masażu z lekarzem onkologiem. Wykluczające są wszelkie aktywne choroby dermatologiczne i infekcje przebiegające z gorączką. Przeciwwskazań jest więcej, warto dokładnie się z nimi zapoznać, zanim zdecydujesz się na konkretny masaż.

Tekst ukazał się dla portalu Interia.pl

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress