Blog

Weightless …

Weightless …

Tak, z pełną odpowiedzialnością, do tego zachęcam. Stańmy się od wagi, od cyfry, niezależni. Zacznijmy się odżywiać, a nie tylko mechanicznie przeliczać ile kalorii mogę dostarczyć do ciała, żeby to magiczne urządzenia nie drgnęło, albo wręcz przeciwnie, aby wyświetliła się tam zupełnie inna wartość. Siłowanie się z ciałem, narzucanie sobie szablonu, życie w świecie cudzych wyborów i decyzji, wieczne ograniczenia i żal, smutek związany z ciągłym głodem, potrafią  przeobrazić życie w koszmar. Czy o to nam chodzi? Czy tak właśnie ma wyglądać nasze życie? Przecież nie żyjemy tu za karę. Życie to nie dożywocie. A pokarm oprócz walorów odżywczych ma mocną funkcję hedonistyczną – ma nam sprawiać przyjemność.

Oczywiście umiar i zdrowy rozsądek okazują się tu warunkiem koniecznym. Jestem pewna, że każdy z nas wie najlepiej, co dla niego korzystne, a co jego ciału nie służy. Warto się zatrzymać na moment i zastanowić , czy ja się odżywiam, czy ja robię sobie krzywdę. Zajadanie pustki, machinalnie zapychanie głodu emocjonalnego, czy wręcz przeciwnie: wieczne głodzenia i życie z kalkulatorem dietetycznym w głowie, to dwa krańce tej samej choroby. Możemy robić sobie skutecznie krzywdę, a możemy też o siebie dbać. Sami wybieramy. Najprostszą formą tej troski o siebie jest właściwie nakarmienie ciała.  To często początek dobrej drogi do zadbania o siebie w wielu aspektach. W zdrowym ciele zdrowy duch. Polecam tę wersję.

Wierzę w to, widzę to, kiedy zaczniemy się odżywiać adekwatnie do indywidualnych potrzeb naszego organizmu, najczęściej zmieni się nasza waga, wręcz jako efekt uboczny tego procesu. Poczytuję to jako największy sukces tych, którym się udało. Udało im się, bo mieli motywację, żeby wystartować. Udało im się, bo wypracowali dobre nawyki, żeby kontynuować i utrwalać. To jest w zasięgu każdego z nas.

Człowieku jesteś piękny. Przestań proszę uzależniać swoje samopoczucie jedynie od cyferki, jaką wskażę twoja waga! Waga to nie wyrocznia. Czyż nie bardziej istotne jest to jak się czuję, jak czuję swoje ciało, jak je odżywiam. Stańmy się niezależni od wagi, od wieku, zacznijmy czuć, bo życie to nie cyfry, życie to emocje. Pozwólmy sobie żyć, pozwólmy sobie być … szczęśliwi.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress