lista-zakupow

Żywienie to zdrowie albo choroba

- Jadwiga Górnicka

Wybieram zdrowie i dobrą kondycję mojego ciała. Każdy z nas wybiera sam. Codziennie. Oszukać możemy niemal wszystkich, ale niekoniecznie własne ciało. Wszystko co jemy, każdego dnia, ma zdolność odżywienia ciała, albo jego zaśmiecenia. A przecież nasze ciało jest naszym domem, będziemy się nim cieszyć i o nie dbać aż do śmierci. Nasze dzisiejsze wybory determinują to, jak będziemy się czuć za 5-10-20 czy nawet 50 lat.

Warto zadbać o ciało, aby służyło nam jak najlepiej.

Dieta to sposób, w jakim myślimy o własnym organizmie. Zastanówmy się choć chwilę, czym się nakarmimy. Odżywianie rozpoczyna się od listy zakupów. Nakarmisz się tym, co włożysz do swojego koszyka, to samo wyląduje w Twoim żołądku.
Każdy z nas wie sporo/dużo/trochę na temat wielu produktów, a czy potrafimy wykorzystać tę wiedzę z korzyścią dla własnego ciała?
Często odnoszę wrażenie, że więcej wiemy o aspektach zdrowego żywienia niż o tym, co nam i naszym bliskim służy. Chyba nie sztuką wiedzieć jak najwięcej, sztuką właściwie przefiltrować choć fragment naszej wiedzy przez potrzeby, jakie sygnalizuje nasze ciało.

TAK, ciało wysyła sygnały, ale w natłoku zdarzeń i wrażeń najczęściej je bagatelizujemy.

13 lat pracy w branży farmaceutycznej i codzienny kontakt z praktykami środowiska medycznego dały mi pełen obraz konsekwencji niewłaściwego traktowania własnego organizmu.
Choroby są przecież bardzo często SKUTKIEM naszego stylu życia, NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH i całej gamy detali dnia codziennego, na które mamy wpływ.

  • Chcesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia u Ciebie chorób cywilizacyjnych?
  • A może potrzebna Ci dieta, która będzie „współpracowała” z farmakoterapią, być może pozwoli zredukować ilość przyjmowanych leków. Wszystko w Twoich rękach!
  • Chcesz poprawić/zmienić swoje nawyki żywieniowe, utrwalić je i cieszyć się zdrowiem, piękną skórą, blaskiem włosów, mocnymi paznokciami?
  • Chcesz żyć w harmonii z własnym ciałem, zdecydować w jakim rozmiarze jest ono dla Ciebie najpiękniejsze?


ZAPRASZAM, POROZMAWIAJMY O TYM!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress